JGP-biznes.com.pl

Repliki broni

bron-1Aktualnie szuka się coraz to nowych sposobów na zabawę. Coraz bardziej powszechne staje się wykorzystywanie takich przedmiotów jak repliki ASG. Termin ten obejmuje repliki rozmaitej broni. Najczęściej używane są karabinki, jednak można się również zetknąć z pistoletami, a także granatnikami. Broń tego rodzaju może być napędzana na różne sposoby, między innymi za pomocą sprężonego gazu. Pistolety takie wyprodukowane są najczęściej w naturalnej skali. Raczej często widuje się pistolety na kulki. Te mniej zaawansowane wykorzystywane są w postaci zabawek przez młodzież, a kulki wykorzystywane w formie nabojów są niewielkie. Kopie bardziej wierne z nabojami o większych rozmiarach wykorzystywane są przez dorosłych. W Polsce repliki tego typu nie są uważane za broń, są traktowane jako urządzenia do zabawy.

W ostatnim czasie także coraz bardziej popularne jest używanie i noszenie różnego typu noży. Niektórzy ludzie trzymają je przy sobie dla samoobrony, pozostali używają ich do odmiennych celów. Szczególnie modne są ostatnio noże myśliwskie. Są one przyrządami wielofunkcyjnymi, mogą mieć rozmaite kształty. W większości produkuje się je ze stali nierdzewnej. Niektóre z nich są składane. Wykorzystywane są także ostrza o odmiennym charakterze, na przykład na grzybobrania. Od długiego czasu do nabycia są charakterystyczne scyzoryki, zawierające oprócz różnych ostrzy kilka innych potrzebnych narzędzi, jak na przykład korkociąg czy pilnik. Jednym z typów zabawy, coraz chętniej wybieranego, jest survival, czyli sztuka przetrwania. W takiej formie zabawy niejednokrotnie wielką rolę przypisuje się posiadaniu noża.

Bardzo popularnym typem zabawy uprawianej na świeżym powietrzu jest paintball. Są to pewnego rodzaju walki dwóch zespołów, rozgrywające się na zróżnicowanym terenie z użyciem specyficznego rodzaju broni. Są to profesjonalne karabinki, których naboje stanowią kulki z wielobarwną farbą. Karabinki ASG są inne od tych wykorzystywanych w tej dyscyplinie. Te ostatnie ze względu na specyficzną amunicję są zwykle o wiele bardziej kosztowne. Ich budowa również jest znacznie inna, ze względu na różnice w zastosowaniu.

, , ,

Comments are currently closed.